19. 6. 2024
Delaney Davidson (NZ) + Adrian T. Bell + Blind Künstler
Klub Varšava

200 

19:00

Kategorie: ,

Popis

Delaney Davidson (NZ)

Kritický smysl pro humor, divadlo neklidu a hlas označovaný jako „nekonvenčně krásný“. Delaney Davidson je novozélandský zpěvák, skladatel, hudebník a výtvarník, který si za dvě dekády aktivní tvorby vytvořil vlastní identitu.
Zpočátku inspirován písněmi Hanka Williamse nebo The Birthday Party a živými vystoupeními Johnnyho Cashe a Bustera Keatona, Delaney vše syntetizuje do své vlastní osobnosti. Davidsonovy texty, které se obecně zabývají temnější stránkou života sahají od klasických vražedných balad až po písně s hlubším vhledem do lidského bytí. Nezastírá sympatii a přijetí nejrůznějších zvláštností života a souvisejících slabostí. Spojení pivního muzikanta a tradic pantomimy se zapojením publika dělá z jeho vystoupení neopakovatelnou show!

https://www.delaneydavidson.com
https://www.facebook.com/DelaneyDavidsonMusic
https://www.instagram.com/delaney_davidson

 

Adrian T. Bell

Zpěvák a kytarista pražských The Prostitutes vyrůstal ve Velké Británii, kde kdysi dokonce býval navigačním důstojníkem královské flotily, později vystudoval krajinnou architekturu. Od počátku devadesátých let však žije v Praze, kde si kromě působení v mateřské kapele k padesátinám nahrál a v roce 2014 vydal sólové album Different World, které získalo jako album roku Cenu Apollo českých hudebních publicistů a odstartovalo Adrianův vlastní projekt. Počátkem roku 2016 následovala druhá deska Night and Day, plná emotivních písniček s popovým potenciálem a chytrými melodiemi. „Název alba Different World odkazuje k relativně nedávným dobám, kdy bylo běžné, že vám otec dal jednu za ucho a matka vás poslala ven si hrát, než uvaří večeři,” řekl tehdy o desce sám Adrian. V jeho tvorbě se podmanivým způsobem kloubí klasický kytarový zvuk s Adrianovým typickým hlubokým hlasem a na prvním místě je dle vlastních slov hlavně “dobrá písnička”.

https://adriantbell.bandcamp.com

 

Blind Künstler

Blind Künstler je multižánrový projekt vedený Novozélanďanem Rhysem Braddockem (Gerda Blank, Metronome Blues), v němž účinkuje taky český saxofonista Tomaš Továrek. Sólová vystoupení předvedou temný instrumentální gothic-jazz, zasněné ambientní zvukové plochy, zasmyčkované textury a písně z eponymního alba „Blind Künstler“, které vyšlo v prosinci 2023.

https://www.facebook.com/blindkunstler
https://www.instagram.com/blind_kunstler
https://blindkunstler.bandcamp.com/album/blind-k-nstler

Další informace

Město

Praha

Místo

Klub Varšava

Adresa

Varšavská 10, Praha